Щитовидна залоза відповідає за вироблення гормонів, що сприяють активізації роботи головного мозку, підвищують частоту скорочення серцевого м'яза, перетворюють отримані з їжею калорії в енергію. Тому збій в її роботі призводить до виникнення слабкості, втоми, появи ламкого волосся, сухої шкіри, зайвої ваги, болі в суглобах і м'язової тканини. Відбитися гіпотиреоз може також і на психо-емоційному стані: з'являється депресія, сльозливості, безпричинних перепадах в настрої.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Захворювання щитовидної залози: 7 ознак проблеми Як захистити щитовидку? 1. Збільште споживання йоду до 150 мг / добу. У великій кількості він міститься в морепродуктах, морській капусті, яйцях, йодованої солі, молоці, хлібі.
2. Включіть в раціон рис і тунець. Що входить до їх складу селен знижує вироблення антитіл, які пригнічують функцію щитовидки.
3. Пийте відфільтровану або бутильовану воду. Звичайна питна вода містить досить високий рівень фтору, який пригнічує функцію щитовидки.
4. Бережіть організм від стресу. Нервове перенапруження стимулює вироблення стероїдів, що роблять негативний вплив на роботу щитовидки.
5. Влаштовуйте собі "рибні дні" не менше двох разів на тиждень. Omega-3-жирні кислоти підтримують функцію міжклітинних мембран. Особливо багаті на ці компоненти лосось, макрель і сардини.