Так чи шкідлива сіль для людського організму? Ми розповімо, чому не варто повністю виключати сіль з щоденного раціону.
Сіль для здоров'я
Брак солі може викликати набряки Існує думка, що від регулярного вживання солі і води, людське тіло набрякає, але вони виникають саме через відсутність рідини і солі. Для того, щоб позбутися від набряків кількість рідини необхідно збільшити і на кілька днів обмежити вживання продукту, але потім ввести сіль знову в раціон.
Бореться зі стресами Сіль має антигістамінними властивостями і допомагає боротися зі стресами. Також вона допомагає краще працювати нашому мозку і знижує рівень кислотності в організмі. Недолік солі знижує захисні сили організму.
Нормалізація тиску і поліпшення сну Стакан з підсоленою водою допоможе нормалізувати артеріальний тиск, а ось просто звичайна вода, навпаки, здатна його підвищити. Також стакан з декількома крупинками солі послужить відмінним заспокійливим засіб і допоможе швидше заснути.
Допомагає ШКТ Сіль - стимулятор ферментів, вона бере участь в процесі травлення і є необхідним елементом для його нормальної роботи і вільного проходження їжі. При її недоліку виникають судоми, слабкість, стомлюваність і задишка.
Кислотно-лужний баланс Сіль містить натрій і хлор, ці речовини беруть участь в підтримці водного і кислотно-лужного балансу в організмі. Хлор допомагає виробляти шлунковий сік, а хлорид в складі солі стимулює вироблення амілаза, ферменту, який необхідний для засвоєння вуглеводів.
Це природний консервант Сіль - природний продукт, вона виступає природним консервантів для м'яса, риби, овочів і зелені. Тому, в кулінарії краще використовувати саме її, ніж застосовувати більш шкідливі способи консервації.
Щоб сіль приносила користь, слід правильно розрахувати її дозування - дорослій людині на добу необхідно 0,5 ч. Л. солі. Не варто сильно пересолювати їжу і вживати її без міри, це точно не принесе користі організму.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що повинна вміти дитина, перш ніж іти до дитячого садка?