Добре бути кішкою, добре собакою ... А чому? Тому що домашнім вихованцям в аптеку за аскорбинкою бігти не потрібно. У них вітамін С виробляється автоматично.
Вітамін С можна назвати найголовнішим вітаміном. Надходить в організм він, на відміну від інших, тільки з їжею. Повна відмова від нього призведе до серйозних проблем. Саме через відсутність в раціоні харчування вітаміну С загинула практично вся арктична експедиція Вітуса Берінга.
Сучасній людині грозить не авітаміноз - повна відсутність аскорбінової кислоти, а лише деяка її нестача - гіповітаміноз. Як же дізнатися, що організму не вистачає Найголовнішого Вітаміну?
З його допомогою відбувається синтез ряду важливих гормонів відповідають за настрій. Вразливість або сльозливість - привід включити в свій раціон додаткову кількість вітаміну С.
Аскорбінова кислота також відповідає за синтез колагену. Якщо судини стають ламкими, часто з'являються підшкірні "зірочки" і синці, це теж може говорити про гіповітаміноз.
"Який у вас гемоглобін низький!" - Скаже доктор і призначить гранатовий сік. Сік, ясна річ, містить не гемоглобін, а вітамін С у великій кількості. Присутність в крові вітаміну сповільнить процеси утилізації гемоглобіну з еритроцитів, і тим самим підвищить його рівень.
Добову потребу в аскорбіновій кислоті можна розрахувати. На кожен кілограм ваги нам буде потрібно 2,5 мг. Це максимум, який не можна перевищувати.
Середня добова норма - 50-100 мг. Це два лимона, або настій з однієї столової ложки ягід шипшини, або 100 г квашеної капусти, або чотири маленьких драже.
Джерело: nastroenie.tv
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Шкідливі гігієнічні звички, до яких ми привчаємо дітей
Чому діти не сплять ночами?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою