1. Карамельний колерАміачно-сульфітно карамельний барвник широко використовується для додання красивого відтінку газованої води, хоча в рекламних кампаніях ми чуємо тільки про натуральні барвники. На ділі ж речовина під назвою 4-метілімідазол, що входить до складу карамельних кольорів, було визнано канцерогеном після досліджень, проведених у 2011 році Центром по використанню досягнень науки в інтересах суспільства. Так що краще залишити напої з цим інгредієнтом на далекій полиці магазину.
2. ТрансжириШтучні або гідрогенізовані жири додають в продукти для поліпшення смаку і збільшення терміну придатності практично повсюдно - від десертів до м'ясних виробів. Особливо славиться рясним використанням трансжирів фастфуд. Дієтологи попереджають: цей інгредієнт негативно впливає на обмін речовин, піднімає рівень поганого холестерину і збільшує ризики виникнення захворювань серцево-судинної системи, зокрема - ішемічної хвороби серця.
3. Глутамат натріюПідсилювач смаку, який може ховатися в складі продукту під кодом Е-621, спочатку додавали тільки в супи і ковбаси, проте сьогодні можна сказати, що продукти без глутамату - це велика рідкість. Цей інгредієнт породив чимало суперечок навколо того, наскільки безпечно і виправдано його додавання, адже наші рецептори сприймають цю добавку як щось "особливо смачне". Однак нутриціології безжальні до глутамату - його звинувачують у провокуванні харчової залежності і токсичному дії на мозок.
4. КарагенанЗагущувач Е407 з сімейства полісахаридів, одержуваних з червоних водоростей, в харчовій промисловості використовується для додання гладкою текстури кефіру, сиру, йогуртів, шоколаду, вершків, морозива і желе. Здавалося б, цілком натуральне походження має говорити про безпеку цієї речовини, однак вчені попереджають: за різними даними, карагенан може бути причиною виникнення цілого ряду захворювань органів шлунково-кишкового тракту, аж до раку кишечника.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Топ-6 шкідливих продуктів, які варто їсти кожен день5. Штучні підсолоджувачіШтучні підсолоджувачі отримали свою всенародну славу, дозволяючи зберегти солодкість продукту, не додаючи калорій. Найвідоміші синтетичні замінники цукру: ксиліт, аспартам і сукралоза. І хоча їх нульова калорійність створює ілюзію користі такого продукту, мінуси від зловживання цими інгредієнтами досить очевидні: харчова токсичність, ризик розвитку діабету 2-го типу, посилення апетиту, в результаті чого є шанс з'їсти набагато більше, ніж було зекономлено на цукрі.