Стаття, опублікована в PLOS Genetics, показала, що клітинний рецептор під назвою HCA3 є ключем до розуміння користі квашеної капусти для здоров'я кишечника. HCA3 особливо сприйнятливий до побічного продукту молочнокислих бактерій, що зветься D-феніллактозная кислота (D-PLA).
"Ми переконані, що цей рецептор опосередковує корисні і протизапальні ефекти молочнокислих бактерій в кишечнику у людей", - сказала старший автор дослідження Клаудія Штаубера.
Квашена капуста належить до продуктів, які пройшли лактоферментацію. Цей процес включає виробництво молочної кислоти природними бактеріями, оскільки вони харчуються цукром і крохмалем. Крім цієї органічної кислоти, ферментація також виробляє корисні ферменти, вітаміни групи В, пробіотики і жирні кислоти.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Капуста захистить від застудиНа відміну від більшості ссавців, у яких два рецептора (HCA1 і HCA2), у людей і мавп три. Третій рецептор, HCA3, можна знайти в імунних клітинах людини, в легких, шкіри і жирових клітинах. Після проведення серії експериментів вчені виявили, що рецептор взаємодіє з метаболітом LAB, D-PLA. D-PLA володіє сильними антимікробними властивостями.
Зв'язування D-PLA з HCA3 попереджає імунну систему про наявність бактерій в організмі. Крім модуляції імунних функцій, саме ця взаємодія дозволяє квашеній капусті та іншим ферментованим продуктам надавати корисні ефекти: захист бар'єру кишечника, обмеження вироблення прозапальних молекул, підвищення рівня інсуліну натще.