Є безліч переваг для здоров'я, пов'язаних зі шпинатом, включаючи поліпшення рівня артеріального тиску і когнітивних функцій. Проте, нове дослідження припускає, що ця рослина може збільшувати число певних кишкових бактерій, які викликають неприємні наслідки
Мікробіологи з Віденського і Констанцського університетів виявили, що сірка, яка міститься в цукрі, так звана сульфохіновоза, сприяє зростанню важливих бактерій в кишечнику. Однак дослідження показало, що шпинат викликає зростання в кишечнику бактерій, які виробляють сірководень.
У малих концентраціях цей газ може надавати протизапальну дію на організм, але в великих кількостях його вироблення пов'язане з розвитком раку. "Ми змогли показати, що, на відміну, наприклад, від глюкози, яка живить велику кількість мікроорганізмів в кишечнику, сульфохіновоза стимулює зростання певних ключових організмів в мікробіома кишечника", - розповів провідний автор дослідження Девід Шлехек.
Зокрема, сульфоцукор сприяє зростанню Eubacterium rectale, які є одним з 10 найбільш поширених кишкових мікробів у здорових людей. Ці бактерії ферментують сульфохіновозу, виробляючи, серед іншого, з'єднання сірки - DHPS. Останнє, в свою чергу, служить джерелом енергії для інших кишкових бактерій, таких як Bilophila wadsworthia, які і виробляють кінцевий сірководень.
Це означає, що сірководень, по суті, виробляється в кишечнику не тільки клітинами в організмі, але і групою спеціалізованих мікробів після вживання листової зелені. За словами вчених, це дивовижне відкриття, оскільки попередні дослідження показали, що джерелами газу були сульфат і таурин (два речовини, які в основному виявляються в білках і жирах, включаючи м'ясо), а не овочі.