Вчені вперше провели дослідження, які саме зміни в функціональних відділах головного мозку відбуваються при постійному вживанні кави. У дослідженні, проведеному співробітниками медичного факультету Університету Мінью (Португалія) і Орхуського університету (Данія) взяли участь добровольці, які не вживали цей напій, а також ті, хто його регулярно пив
Які зміни в мозку відбуваються у любителів кави, з'ясували вчені
До першої групи увійшли 24 людини, у другу - 31. Учасникам для оцінки активності мозкових зв'язків проводилася функціональна магнітно-резонансна томографія (ФМРТ), також оцінювалися показники стресу, тривоги і депресії. Результати спостережень були опубліковані в журналі Molecular Psychiatry.
Як показало дослідження, у кавоманів посилений зв'язок між такими відділами мозку, як таламус і мозочок, що відповідає за контроль моторних (рухових) функцій. Крім того, у них була підвищена активність зв'язків між мозочковими і підкірковими областями мозку - мозочком, смугастим тілом і ін. Як вважають вчені, це пояснює такі ефекти від вживання кави, як поліпшення уваги, пам'яті, зосередженості, а також порушення, яке викликає цей напій. Зміни були помічені і в лімбічної системи мозку, що відповідає за емоції. При цьому аналогічні зміни спостерігалися у тих, хто зазвичай не вживає кави, - після того, як їм давали чашку цього напою.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу