Вчені визначили сім золотих правил здорового харчування, які допоможуть травній системі працювати без збоїв
Їжа в задоволення
Лікар Олена Склянська вважає: для того, щоб не виснажувати себе дієтами і не боятися захворювань шлунково-кишкового тракту, треба дотримуватися меню з поєднуваних один з одним продуктів.
Наприклад, продукти, що містять тваринні білки, прекрасно поєднуються із зеленню і овочами, так як вони сприяють гарному переварюванню білків і видалення отруйних сполук.
Не варто вживати в їжу ті продукти, в складі яких різні білки, так як кожен з них має свої особливості при перетравленні. Один із прикладів - каша з молоком або кефір з хлібом.
Фрукти їжте за 30 хвилин до їжі, або через 3-4 години після. Не змішуйте солодкі з кислими, а ось напівсолодкі хороші і з тими, і з іншими фруктами. Ягоди можна їсти зі сметаною, але без цукру.
Сніданок, обід і вечеря - обов'язково
Під час одного прийому їжі не їжте багато різних страв. Шлунку важко їх перетравлювати, так як кожен продукт вимагає свого ферменту.
Їжу приймайте в один і той же час, їжте 4-5 разів на день, але потроху. Обов'язково повинен бути сніданок, обід і вечеря. І ще пару перекусів опівдні і годині о 5.
Занадто холодна або занадто гаряча їжа шкодить травленню. Гаряча діє на слизову стравоходу і шлунка як повільне самогубство. Ви можете пошкодити слизову стравоходу або шлунка. Може розвинутися пухлина.
Побалуйте себе в сезон
Дотримуйтесь в харчуванні сезонність. Взимку і восени організму потрібні продукти, багаті білками і жирами: бобові, цільні зернові, свіжі овочі і фрукти, капуста, гарбуз, зелень. Влітку обов'язково побільше ягід, а навесні - салати і супи з дикорослих трав.
В будь-який час року їжте якомога більше сирих овочів і фруктів, Вони стимулюють обмінні процеси в значно більшому ступені, ніж варені, це доведено багатьма дослідженнями. Особливо подібне харчування необхідне літнім людей, так як з віком інтенсивність обмінних процесів помітно знижується.