Дієтолог поділилася, які ягоди здатні допомогти з тим чи іншим захворюванням і пояснила, скільки ягід в день потрібно з'їдати
Ні для кого не секрет, що ягоди дуже корисні для загального здоров'я організму. Але чи знали ви, що за кольором можна визначити, яка ягода допоможе впоратися з тим чи іншим захворюванням? Про це розповіла лікар-дієтолог, кандидат медичних наук Наталія Денисова.
Яскраво-червоні ягоди
Ягоди яскраво-червоного кольору містять велику кількість лікопіну, який ефективно бореться з розвитком раку передміхурової залози. Тому полуниця, суниця і червона смородина - відмінний засіб для профілактики онкології. У малині знаходиться багато елагової кислоти, вона протистоїть злоякісним утворенням.
До складу червоних ягід входить кверцетин, що володіє протизапальною властивістю. Урсолова кислота в них виступає потужним антиоксидантом і захищає організм від сердецно-судинних захворювань. Крім того, в цих ягодах міститься аналог аспірину, тому вони мають жарознижуючу властивістю.
Темно-фіолетові і темно-червоні
Ягоди темно-червоного і фіолетового кольору багаті лютеїном. Цей антиоксидант допомагає не тільки зберегти зір, але і поліпшити його. До складу таких ягід входить також антоціани, вони корисні для серця і судин, прекрасно знімають напругу. Тому, для профілактики захворювань і проблем такого роду їжте більше чорниці, лохини, ожини, чорного винограду або вишні.
Жовті і оранжеві
Жовтий і помаранчевий колір ягід говорить про те, що в них багато каротиноїдів, речовин, які допомагають зміцнити імунітет і серцево-судинну систему. Обліпиха, фізаліс, морошка, жовта малина і жовтий кавун вам точно в цьому допоможуть. Обліпиха, крім того, багата жирними кислотами і вітаміном Е. Це робить її відмінним засобом проти старості: ці речовини запобігають ушкодженню клітин.
Зелені ягоди
В зелених ягодах дуже багато вітаміну С, а високий вміст хлорофілу в них додає не тільки зелене забарвлення ягодам, а й робить їх відмінними антиоксидантами. Тому, щоб вивести токсини з організму їжте якомога більше винограду і агрусу. Крім того, ці ягоди багаті фолієвою кислотою, яка необхідна для захисту серця і судин.
Скільки потрібно їсти
Добовою нормою фахівці вважають 200 грам свіжих ягід. Якщо ж влітку таку норму цілком легко виконати, то взимку з цим може виникнути проблеми. Замороження в такому випадку - краще рішення, але втрати вітамінів значні. Враховуйте, що темно-фіолетові і червоні ягоди втратять 30% своїх корисних якостей, а жовті та оранжеві, наприклад, на 10-20%. При сушінні ягід втрати корисних компонентів ще вище. А при варінні компотів та варення вони майже повністю зникають.