Лікар впевнена: тільки в сукупності з правильним харчуванням тренування здатні принести найбільшу ефективність
Набрати м'язову масу досить важко. У деяких ситуаціях тільки комплексний підхід допоможе домогтися бажаного результату. Наполегливі тренування в спортзалі допоможуть регулювати вагу і набрати м'язову масу, однак без правильного харчування досягти бажаного результату набагато складніше.
Процес м'язового зростання піде швидше, якщо знати про те, які продукти найкраще впливають на фізичну форму. Ендокринолог-дієтолог Тетяна Бочарова назвала 5 продуктів, які допомагають збільшити масу м'язів.
1. Яловичина
Одним з кращих продуктів, на думку експерта, є яловичина, в складі якої міститься близько 22 г білка. Вона багата креатином, здатним підвищувати витривалість людини і постачати м'язи киснем. Примітно, що амінокислоту креатин використовують в бодібілдингу як добавку до їжі.
2. Куряча грудка
Цей продукт також є кращим, оскільки куряче м'ясо добре засвоюється організмом навіть при проблемах з травною системою, зазначила лікар. Грудка є дієтичною, в ній міститься близько 110 калорій на 100 г продукту. Саме тому м'ясо птиці так охоче включають в меню багато прихильників дієт і правильного харчування. Більш того, вона багата і великою кількістю білка.
3. Яйця
У складі яєць міститься:
- 13 г білка,
- цинк, який сприяє росту м'язів,
- амінокислота лейцин, знижує швидкість розпаду білка.
Завдяки своїм корисним властивостям продукт прийнято вважати одним з кращих при наборі маси м'язів, додала Тетяна Бочарова.
4. Риба
Лосось, окраєць, скумбрія, креветки - всі ці продукти добре засвоюються організмом. Багата риба і поліненасиченими жирними кислотами, які сприяють відновленню м'язів після виснажливих навантажень. Згідно з твердженнями експерта, в складі риби міститься від 13 до 19 г білка.
5. Сир
П'ятим у списку кращих продуктів виявився сир. Цей продукт, як і яловичина, багатий такою амінокислотою як казеїн, що підвищує витривалість, що постачає м'язи киснем і насичує організм. Зазвичай в 100 г сиру міститься приблизно 16 г білка, велика частина якого і є корисним для організму казеїном.
Однак бажаного результату можна досягти тільки за умови, якщо в раціоні спортсмена будуть різні продукти, з нерівним співвідношенням амінокислот. «Тільки тоді організм зможе отримати максимум корисних петельних речовин», - уклала Тетяна Бочарова.