Щоб надовго зберегти здоров'я та бадьорість, важливо з ранніх років дотримуватися принципів раціонального харчування
Ми те, що ми їмо
Дієтологи багато років твердять: здоров'я, струнка фігура, активність і навіть життєвий успіх - багато в чому результат того, що ми їмо. З їжею людина отримує необхідну енергію та корисні речовини. Якщо їх вистачає, то він виглядає здоровим і успішним, якщо ні – це також легко помітити за зовнішніми ознаками (сірий колір обличчя, тьмяне волосся, бліді губи тощо).
Експерти сформулювали принципи раціонального харчування у вигляді семи нескладних правил. Запам'ятайте їх і слідуйте їм, тоді ви збережете здоров'я та бадьорість на довгі роки життя!
1. Поєднуйте в тарілці рослинні та тваринні продукти. З тваринами ми отримуємо незамінні амінокислоти, вітаміни А, групи В, кальцій, мідь, залізо, цинк. А рослинні продукти – джерело рослинного білка, поліненасичених жирних кислот, вітамінів (С, Р, К, В6, каротиноїдів), мінеральних речовин (калію, кальцію та магнію), харчових волокон, а також біологічно активних речовин, таких як фітостерини та флавоноїди.
2. Обов'язково їжте каші, бобові, хліб, картопля, макаронні вироби. Це найкалорійніші продукти, в яких також багато корисних вітамінів та мінералів. Можна з'їсти невелику порцію, а енергії вистачить аж до вечора.
3. Щодня намагайтеся з'їдати не менше 400 г овочів (крім крохмалистих — картоплі, батату тощо) та фруктів. Це дозволить уберегтися від авітамінозу, раку та серцево-судинних захворювань.
4. Замінюйте жирні м'ясні продукти рибою, птахом, дієтичним м'ясом чи бобовими. Середнє споживання червоного м'яса слід обмежити 80 г на день.
5. Щодня пийте молоко та кисломолочні продукти. Вони багато кальцію і фосфору, вітамінів А, В2, Д. А кисломолочні продукти ще й нормалізують роботу кишечника.
6. Обмежуйте цукор та продукти з доданим цукром. Жодної користі в них немає. А можливостей змінити фігуру та здоров'я не на краще – багато.
7. Менше їжте солі. Її надлишок часто стає причиною гіпертонії та підвищує ризики розвитку інсульту.