В мире насчитывается около 50 млн людей с деменцией, ежегодно фиксируется около 10 млн новых случаев заболевания. В самарском управлении Роспотребнадзора рассказали, каким должно быть питание для профилактики развития деменции, в том числе болезни Альцгеймера
Санітарні лікарі запевняють, що у людей похилого віку психічна функція пов'язана зі станом харчування. При оптимізації живлення покращуються когнітивні функції. Дієти з високим вмістом антиоксидантів – насамперед, вітамінів С та Е – ризик розвитку захворювання знижують.
Вітамін Е нейтралізує вільні радикали в мозку та у всьому організмі. Він міститься в горіхах, насінні, авокадо, помідорах, червоному перці та шпинаті.
Вітаміни В9, В12, фолати (солі фолієвої кислоти) допомагають запобігти віковим змінам у мозку. Багато фолатів міститься в сочевиці, шпинаті, буряках, броколі, цвітній та листовій капусті, петрушці. Вітаміни групи B містяться в рибі, картоплі, яйцях, птиці, червоному м'ясі.
Фосфатидилсерин відіграє важливу роль у підтримці цілісності клітинних мембран мозку. Недостатній вміст фосфатидилсерину спричиняє порушення розумової діяльності та депресії у людей похилого віку. Зазвичай організм виробляє достатньо фосфатидилсерину, але при дефіциті надходження фолієвої кислоти і вітаміну В12 рівень його знижується, в такому випадку необхідний додатковий прийом.
Знижує рівень цукру та холестерину в крові, зменшує ризик розвитку хвороби Альцгеймера берберин. Він міститься в жовтокорні, барбарисі та коптисі китайському. В цілому, з їжею його не так просто отримати, тому можна розглянути варіант прийому активних біологічно добавок з берберином.
Жовтий пігмент куркуми, куркумін також показує хороші результати при профілактиці вікових ушкоджень головного мозку. Дослідники звернули увагу на куркумін, коли помітили, що мешканців сільських районів Індії у віці 70-79 років, які вживають велику кількість куркуми, найнижчий рівень хвороби Альцгеймера у світі: у п'ять разів нижчий, ніж у європейців.