Лікар-дієтолог, ендокринолог Олена Євдокимова розповіла, як потрібно харчуватися донорам крові
Лікар пояснила, як мають харчуватися донори крові
Лікар зазначила, що у донорів активізується система кровотворення – починається активне зростання клітин червоного кісткового мозку, починається стимуляція імунітету. Розвантажуються печінка та селезінка - органи, які беруть участь в утилізації з організму старих еритроцитів.
У цей період організм потрібно підтримати високобілковою дієтою - телятиною та яйцями. Також слід їсти крупи з високим вмістом заліза, наприклад, гречку.
Не менш важливе достатнє пиття: проста і мінеральна вода, гранатовий сік, необхідно їсти зелені яблука, шпинат та салати з великою кількістю зелені через вміст у ній фолатів — біологічно активних сполук, які також називають вітаміном B9. До них відноситься фолієва кислота та її похідні: тетрагідрофолієва кислота, метилтетрагідрофолат, фолацин та інші.
Важливо виключити з раціону молоко та молочні продукти, тому що через них погано засвоюється залізо.
«Також добре використовувати спеціальні харчові добавки, що містять залізо у високодоступній та легкозасвоювальній формі, наприклад хелатну форму у вигляді бісгліцинату заліза. Вона характеризується кращою переносимістю з боку шлунково-кишкового тракту порівняно з неорганічними формами заліза і не взаємодіє з продуктами харчування, зокрема молочними», — наголосила Олена Євдокимова.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Як покращити здоров'я дітей від народження та до 4 років?
Чому мамам хлопчиків дуже пощастило?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою