Лікар-ендокринолог Наталія Лазуренко розповіла, як правильно харчуватися людям, які страждають на гіпертонію
Вона порадила додати до раціону продукти з калієм, вітамінами групи В і пити більше води. Не менш важливим є і спосіб життя.
Лазуренко зазначила, що з продуктів з калієм для гіпертоніків хороші банани, але їсти їх краще не максимально дозрілими, а в жовтому вигляді, так крохмаль, що міститься в них, не заважатиме вуглеводному обміну. Це важливо тому, що гіпертоніки можуть мати й інші проблеми зі здоров'ям — надмірну вагу, ожиріння, цукровий діабет. Також це сухофрукти та горіхи, овочі.
Для гіпертоніків дуже важливо контролювати споживання солі. Тому важливо відмовитися від гострого, копченості, солоної їжі. Ці продукти сприяють накопиченню рідини в організмі, чого слід уникати при гіпертонічній хворобі. Проблема в тому, що у гіпертоніків дуже важко йдуть лімфатичні процеси, і якщо в організмі затримуватиметься рідина, тонус судин і тиск погано піддаватимуться контролю.
Гіпертонікам важливо правильно пити. Але краще, щоб це був неміцний чай, відвари з м'ятою чи мелісою, ромашкою, а краще проста вода. Від кави та міцного чаю слід опинитися.
Щодо способу життя, необхідна фізична активність - для початку звичайна ходьба з нарощуванням навантаження. «Можна почати з банальної ходьби та потихеньку збільшувати кількість хвилин, які людина ходить. Починаючи з 15 хвилин, потім півгодини, потім 40 хвилин. Орієнтуватися не так на цифри частоти серцевих скорочень, на пульс, але власне дихання. З того, як людина дихає, буде зрозуміло, як вона сприймає навантаження. Дихання має бути вільним, не утрудненим, вона спокійно може відповісти по телефону, що вона робить», — розповіла лікар.