Португальські вчені довели, що пиво покращує кишкову мікробіоту, а цей фактор впливає на ризик різних хронічних станів і хвороб, включаючи ожиріння, діабет, а також серцево-судинні патології. Це було подвійне дослідження, де 19 здорових чоловіків довільно розділили на дві групи. У кожній вживали невелику кількість безалкогольного пива або вмісту алкоголю за вечерею протягом чотирьох тижнів.
Наприкінці періоду дослідження у всіх його учасників була більша бактеріальна різноманітність у кишковому мікробіомі та підвищений рівень лужної фосфотази в калі. Все це свідчило про здоров'я кишечника. Отже, вживання однієї пляшки пива на день, незалежно від вмісту алкоголю, може теоретично бути корисним для кишкового мікробіома чоловіків.
Дослідники підкреслюють, що найбезпечніший рівень споживання алкоголю – 0 грамів на день. У зв'язку з цим найбільш корисним буде вживання саме безалкогольного пива, яке не зможе ніяк впливати на різні каридометаболічні фактори на кшталт глюкози, холестерину та тригліцеридів. В учасників дослідження за чотири тижні знизився і показник фосфотази – маркера ушкоджень печінки, нирок та кісток.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
5 причин порушення апетиту у дітей
5 ознак того, що дитина стане успішною, попри погані оцінки в школі