Гарячий чай або молоко з медом - чудовий засіб профілактики простудних та вірусних захворювань, особливо в холодну пору року. Але мед не зовсім корисний для кожного з нас. Дійсно, він містить безліч потрібних нашому організму компонентів на кшталт фруктози, глюкози, мальтози, сахарози, різних вітамінів, поліфенолів та мікроелементів, що робить його ефективним засобом проти запалень та бактерій.
Але він також складається зі швидких вуглеводів, тому може бути небезпечним для тих людей, які мають порушення метаболізму. Наприклад, при ожирінні чи цукровому діабеті. Також на мед може бути алергія, яка перешкоджає його нормальному засвоєнню. А не всі з нас здатні одразу визначити, що саме спричинило її.
Алергія на мед може проявлятися такими явищами, як висипання на шкірі, набряк Квінке, а в деяких випадках вона навіть здатна закінчитися смертельно небезпечним анафілактичним шоком. Також при надмірному вживанні меду організм отримає надто велику дозу природних цукрів, що може загрожувати розвитком діабету на тлі зайвої ваги, нашкодити ниркам та підшлунковій залозі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Шкідливі гігієнічні звички, до яких ми привчаємо дітей
Чому діти не сплять ночами?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою