Користь ферментованих продуктів для здоров'я важко переоцінити.
Пробіотичний ефект має вирішальне значення для нашого здоров'я і може навіть природним чином зменшити стрес. У рамках дослідження вчені вивчили пробіотичний вплив ферментованих продуктів на самопочуття 45 здорових людей віком від 18 до 59 років.
Психобіотична дієта виглядає так:
1. Декілька порцій фруктів та овочів з високим вмістом пребіотичної клітковини - банани, капуста, злаки, бобові.
2. Ферментовані продукти - кефір, кімчі, квашена капуста.
3. Менше стресу, кращий сон
Результат лише через чотири тижні: випробувані, які дотримувалися психобіотичної дієти, відчували себе не такими напруженими, як контрольна група. Вони також спали краще ніж раніше.
Вчені пов'язують зміни із взаємним впливом так званої осі кишечник-мозок. Через нейронну мережу органів кишечник та мозок взаємодіють за допомогою різних речовин-месенджерів. Якщо є дисбаланс у кишечнику, це може вплинути на загальне самопочуття — просто тому, що 80 відсотків імунної системи знаходиться в кишечнику.
Типові ферментовані продукти: чорний чай, закваска. молочні продукти з молочнокислими культурами - йогурт, пахта чи кефір, кисла капуста, темпі, чайний гриб, місо, кімчі, соєвий соус та паста.
Чим довше продукт ферментується, тим більше утворюється органічних кислот, таких як молочна кислота, мікроелементи та вітаміни.
Кімчі або квашена капуста, наприклад, багаті на вітамін С, бета-каротин і вітаміни групи В. Молочнокислі бактерії перетворюють цукор на кислоту, яка не тільки робить їжу стійкою, але й полегшує її перетравлення.