Дорослим не варто вживати крем-супи на регулярній основі.
Крем-суп у раціоні
Подібне подрібнення інгредієнтів (ті ж овочі) знижує поживну цінність продуктів. Зокрема організм при цьому отримує менше вітамінів, мікроелементів. Їхня поживна цінність знижується через технологію приготування: підігріву та механічного подрібнення. А клітковина розварюється і стає перетравлюваною.
Приготування таких супів робить складні вуглеводи, що містяться в овочах, простими – в результаті збільшується їхній глікемічний індекс. Це означає, що прийом страви з кремоподібною текстурою, практично позбавленої клітковини, викликає швидке зростання рівня цукру в крові та його різкі коливання, які несприятливо позначаються на організмі.
До того ж, при поїданні занадто м'якої їжі зубощелепний апарат не отримує необхідного для нього навантаження.
Крем-супи нерідко бувають насичені жирними, калорійними, далеко не найкориснішими компонентами, наприклад, такими як обсмажені овочі, шинка, плавлений сир або вершки. Величезна кількість жиру в таких стравах, який до того ж швидко засвоюється через відсутність клітковини, може стати надмірним навантаженням для підшлункової залози та інших органів травлення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому діти не сплять ночами?
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою