В основному за сприятливий вплив часнику відповідає з'єднання сірки аліцин, яке спочатку зустрічається в кореневому бульбі як його власний попередник алліїн.
Як тільки ви очищаєте і розрізаєте кожен зубчик, ушкоджуючи клітини часнику, алліїн перетворюється на аліцин при взаємодії ферменту алліінази з киснем.
Цей процес чутливий: будь-яка форма подальшої обробки може вплинути на механізм дії аліцину, а також механізм дії алініази. Ось чому краще їсти часник у сирому вигляді.
Насолоджуючись сирим часником, аліцин може безперешкодно випустити пару у вашому тілі. Він робить це, наприклад, за рахунок збільшення у крові двох ферментів каталази та глутатіонпероксидази. Ці антиоксидантні ферменти вловлюють та знищують вільні радикали, які відіграють ключову роль у процесі старіння людини.
Тим часом його оздоровчий ефект часника цінують у всьому світі, особливо коли йдеться про нашу кров. Це тому, що часник, як відомо, покращує кровообіг, розширюючи кровоносні судини. Часник також надає стимулюючу дію на вироблення еритроцитів та позитивно впливає на рівень ліпідів та цукру в крові.
Часник багатий на вітаміни і мінерали. Він містить, наприклад, вітаміни В1, В6 і С, а також кальцій, мідь, марганець і селен. Це зміцнює імунну систему і власні захисні механізми організму.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу
7 ознак, що дитина не висипається
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен