Сира морква допомагає оновлювати мікрофлору кишківника.
Сира морква у раціоні
Морква – багате джерело каротиноїдів. Близько 80% каротинів у моркві належать до типу бета-каротину, який перетворюється на вітамін А у нашому кишечнику. Каротиноїди також допомагають підтримувати імунну систему, що добре функціонує, важливі для шкіри і здорового старіння, підтримують хороший стан слизових оболонок.
Морква є джерелом клітковини, а також вітаміну С, які позитивно діють на стан судин та серця. Вживання сирої моркви допомагає покращити баланс холестерину у крові. Моркву часто радять виключати з раціону як джерело природних цукрів та вуглеводів. Але сира морква низькокалорійна, містить клітковину, воду і може бути гарною альтернативою цукеркам – її вживання допомагає зменшити кількість доданого цукру в раціоні (однієї з головних причин зайвої ваги людей)
За даними порталу Food News, який інформує про корисні властивості моркви, цей коренеплід багатий на рослинні сполуки, чиє споживання асоціюється зі зниженим ризиком розвитку раку. Зокрема стверджується, що жінки, які регулярно з'їдають високі дози каротиноїдів, можуть суттєво знизити ризик розвитку раку молочної залози.
Клітковина сирої моркви добре ферментується - цей овоч грає для кишечника роль пребіотика, служачи «паливом» для корисних кишкових бактерій. Багато хто з цих бактерій виробляють жирні кислоти з коротким ланцюгом, які корисні не тільки для кишечника, але і для здоров'я в цілому.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
7 ознак, що дитина не висипається
Що не можна забороняти дітям?
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен