Маленькі схожі на боби продукти – незрілі бруньки квітів чагарника Capparis spinosa, що росте у Середземноморському регіоні. Їх збирають і маринують у розсолі, щоб зменшити природну гіркоту. Вони дуже корисні для здоров'я та є частиною середземноморської кухні.
Користь каперсів
П'ять причин, чому варто включити до раціону каперси.
Зміцнюють імунну систему
Каперси багаті антиоксидантами - рутином та кверцетином, які допомагають імунній системі відобразити хвороботворні патогени та вільні радикали. Кверцетин також є натуральним анальгетиком для зняття болю та зменшення запалення.
Підтримують добрий зір
Вітамін А, антиоксидант, що міститься в каперсах, допомагає підтримувати добрий зір. Він також пов'язаний із зменшенням ризику вікових проблем із зором, включаючи дегенерацію жовтої плями, катаракту та втрату зору.
Полегшують біль у суглобах
Каперси традиційно використовувалися як засіб від болю в суглобах, спричиненого артритом через протизапальні властивості рослини. Вони можуть потенційно знімати хронічне запалення та послаблювати запальні маркери, наприклад С-реактивний білок у печінці.
Регулюють рівень цукру в крові
Регулярне вживання каперсів потенційно може стабілізувати рівень цукру в крові, покращення травлення, що природно зменшує ризик діабету 2 типу.
Прискорюють ріст волосся
Каперсова олія є популярним інгредієнтом у натуральних продуктах для волосся завдяки вмісту в ньому концентрованого заліза та біотину. Залізо сприяє циркуляції крові в шкірі голови, яка активує будь-який неактивний волосяний фолікул. Біотин сприяє росту та густоті волосся.