Кожна людина потребує залози, адже без неї просто неможливе нормальне транспортування кисню через кров у тканини та органи. Продукти, багаті на залізо, здатні підтримати рівень гемоглобіну і запобігти розвитку анемії, на яку страждають понад 20% людей по всьому світу.
Їжа з вмістом заліза
Основним постачальником мінералу вважаються морепродукти, особливо мідії, устриці та креветки. Усього в 100 г може міститися близько 18% від добового об'му. А ще вони насичують організм корисним холестерином, що сприятливо позначається на судинах та серці.
Якщо ви вживаєте м'ясо, то рекомендується ввести в раціон яловичу печінку або серце. Достатньо 100 г м'яса яловичини, щоб отримати до 36% від добової норми. Цінно воно ще й тим, що містить гемове залізо, засвоюваність якого вища в 5 разів, на відміну від негемового.
Коли дієтологи та лікарі перераховують продукти, в яких міститься багато заліза, вони завжди включають до переліку бобові. І не так просто! Їх обов'язково потрібно вживати, адже так ви легко отримаєте 18% від необхідного в день мінералу.
Щоб забезпечити клітинне дихання на належному рівні, перерахованих вище продуктів буде недостатньо. Бажано додавати під час приготування страв ще й такі:
Дефіцит мікроелемента помітний не одразу. Симптоми виявляються згодом у вигляді безпричинної слабкості, підвищеної стомлюваності, задишці навіть при найменших навантаженнях, погіршенні апетиту, порушенні серцевого ритму та мігрені.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що не можна забороняти дітям?
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини
Тушковане куряче філе з гарбузом в сметанному соусі