При відмові від хліба організм позбавляється важливих вітамінів та поживних речовин.
Шкода відмови від хліба
Житній хліб – джерело вітаміну B1, коли його не вистачає, людина стає дратівливою, швидше втомлюється, у неї виникає м'язова слабкість. Вітамін РР (ніацин) у хлібі необхідний для роботи мозку, а дефіцит вітаміну B2 може призвести до порушень зору.
Хліб також забезпечує організм фолієвою кислотою (вітамін В9), що забезпечує нормальну роботу імунної та нервової систем. Категорична відмова від хліба може погіршити імунітет.
Виключення хліба з повсякденного раціону може порушити роботу кишечника, який втратить харчові волокна, що містяться в цьому продукті. Харчові волокна необхідні розвитку корисної кишкової мікрофлори, зростання хороших бактерій і збалансованого травного процесу.
У житньому хлібі 19-22% харчових волокон, що більше, ніж у інших зернових культурах. Якщо вживати хліб у потрібній кількості, він допомагає травленню.
Їсти житній хліб можна в кількості до 300 грамів на день, причому він доречний у харчуванні людей, що худнуть і діабетиків. Будучи насиченим клітковиною, такий хліб захищає від різких стрибків рівня цукру в крові, дає довге відчуття ситості.
Що стосується білого хліба і булочок, пристрасть до них загрожує появою зайвої ваги.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу