Локшина або картопля швидкого приготування можуть містити компоненти, здатні шкодити організму при частому вживанні.
Локшина швидкого приготування
Їсти локшину чи картоплю швидкого приготування слід із частотою, що не перевищує одного разу на місяць. Якщо вживати їх частіше, це може зашкодити організму.
Їжа швидкого приготування містить, як правило, локшину/картоплю, сушені овочі, основу для бульйону та приправу із спецій. До складу останніх двох входять компоненти, які при вживанні більше ніж один раз на місяць можуть нашкодити організму.
Йдеться, зокрема, про стабілізатори, які використовуються виробниками продуктів для отримання густої текстури. Наприклад, таким стабілізатором у складі їжі швидкого приготування нерідко буває гуарова камедь – вона здатна викликати затримку рідини та набряки.
Також у подібній їжі може міститися глутамат натрію, що використовується як підсилювач смаку. При частому вживанні цього інгредієнта можуть виникати симптоми інтоксикації – нудота, біль голови, блювання.
Крім того, у спеціях, якими супроводжуються набори готових страв, часто є патока, що відіграє роль консерванта. При частому споживанні патоки в організмі може порушуватися вуглеводний обмін, внаслідок чого виникають передумови набору жирової маси та розвитку діабету.
У швидкій їжі міститься багато солі, потенційно шкідливих жирів і при цьому вона зазвичай збіднена клітковиною, яка необхідна для гарного травлення. Якщо продукти швидкого приготування регулярно з'являються на столі, це робить раціон незбалансованим, надто мізерним щодо вітамінів та інших корисних речовин. Через подібне харчування можна швидко набрати зайву вагу і почати страждати від закрепів та нестачі енергії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу
7 ознак, що дитина не висипається
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен