Всі ці "єшки" в складі продукту можуть обернутися великими проблемами.
харчові добавки
Найпоширенішим ускладненням є алергія. Причому в різних своїх проявах. Все може обмежитися почервонінням і свербінням, а може й вилитися в набряк Квінке. Але це не специфічна для харчових добавок проблема, оскільки алергія може виникнути на будь-яку природну чи синтетичну речовину.
Деякі хімічні барвники збільшують ризик онкологічних захворювань. Зокрема, до таких небезпечних речовин відносять барвники амарант та понсо. На щастя, такі добавки дуже швидко відстежують та забороняють до використання.
Розлад шлунка, біль у животі, нудота та блювання – симптоми отруєння продуктів з барвниками Е110, Е131, Е132, а також консервантом Е222. Але це не так страшно, оскільки токсична доза цих речовин досить велика.
Вживання продуктів з пірофосфатами (Е450) та трифосфатами (Е451) може призвести до вимивання кальцію з кісток. Це може призвести до таких ускладнень, як порушення фосфорно-кальцієвого обміну в організмі, утворення каменів в окулярах і навіть розвиток остеопорозу.
Продукти, що містять барвники Е102, Е122, Е124, Е131, Е132 можуть бути винні у підвищенні ризику розвитку гіперактивності та зниженні концентрації уваги у дітей. Та й у принципі дітей краще захистити від усілякої харчової хімії.
А ви перевіряєте склад продукту перед придбанням?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому мамам хлопчиків дуже пощастило?
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою