Мова йде про нерафіновану пальмову олію прямого віджиму.
червона пальмова олія
У 2019 році фахівці ВООЗ опублікували доповідь, в якій згадуються статті про користь пальмової олії. Нерафінована пальмова олія (її ще називають червоною) містить понад 4% олеїнової кислоти, у продукті багато вітамінів А та Е, необхідних для формування кісткової системи, зубів та зростання нових клітин. У цьому сенсі олія за кількістю корисних біологічно активних речовин перевершує навіть риб'ячий жир.
У процесі рафінування пальмова, як і всі рослинні олії, втрачає частину вітамінів. Відповідно до нас продукт потрапляє вже не в тому вигляді, яким він був на батьківщині. Суперфудом її назвати не можна, але й значно шкідливішою вона при цьому не стає. Однак цей процес рафінації аналогічний рафінації соняшникової олії: її завдання - очистити олії від домішок.
Підтверджених доказів шкоди пальмової олії науці наразі невідомо. Інша річ, що «пальма» додається до кондитерських та хлібобулочних виробів, які самі по собі не можна назвати корисними хоча б через використання великої кількості борошна та цукру. Надмірне вживання будь-яких продуктів шкодить здоров'ю, і пальмова олія – не виняток. Будь-який експерт порекомендує лише дотримуватися міри у всьому — це набагато надійніше, ніж вигадувати міфи про продукти і заганяти себе в пастку своїх помилок.
А як ви ставитеся до пальмової олії?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
4 способи зробити примхливого малюка слухнянішим
5 фраз, яких не можна говорити дитині під час сварки
Як приготувати дієтичні млинці на гречаному борошні?