Печінку корисно очищати при неадекватній дратівливості, страхах, агресивності, депресії; судинній дисфункції, що виявляється в підвищеному або зниженому кров'яному тиску; статевих розладах і гормональних порушеннях; тяжкості в правому підребер'ї, нудоті, печії, болях в стегнах, попереку і колінних суглобах; блідій шкірі, яка до того ж покрита різними роду плямами і, нарешті, при запамороченні і порушенні координації рухів.
1. Трави для приготування жовчогінних настоїв.
Кращий жовчогінний ефект дають: квітки кульбаби, безсмертника піщаного, кукурудзяні стовпчики з рильцями, кореневище лепехи і лікарської валеріани, перцева м'ята, материнка, ромашка, календула, плоди фенхелю. М'який жовчогінний ефект: плоди і листя лісової суниці, чорниці і брусниці.
2. Продукти харчування, які також здатні очищати жовчні шляхи.
Кріп, яєчний жовток, ревінь, селера, морква, оливки, шпинат, гірчиця, капуста, рослинні масла, виноград, соки коріння петрушки, чорної редьки, хрону, цикорію, листя мати -й-мачухи, топінамбура, ріпи.
4. Спосіб приготування трав для очищення печінки.
Щоб приготувати очищающий чай з трав, слід 1 ч. ложку жовчогінної трави заварити склянкою окропу і настояти 10 хв. Пити по 1 /2 склянки до 4 на день за 20-25 хв. до прийому їжі протягом 1,5 тижнів.
Або: зробити збір з мучниці, споришу, кукурудзяних рилець і звіробою. Взяти по 1 ст. ложці кожної з трав і заварити суміш 2 л окропу, кип'ятити 10 хв. Півгодини настоювати в вкутаним вигляді. Вживати по склянці за півгодини до прийому їжі протягом місяця.
5. Далі зробіть перерву 3 тижні, протягом яких замість будь-яких напоїв вживайте відвар вівса. Для його приготування на 1,5 л окропу беруть жменю неочищеного вівса і кіпятят30 хв. Цей відвар можна застосовувати і для приготування якості бульйону для вегетаріанського супу.
6. Через 3 тижні знову переходять на трав'яний збір.
Весь цей курс потрібно повторити 3 рази.
Крім усього іншого, очищення печінки сприяє відновленню кольору волосся і видаленню пігментних плям шкіри.