Риба, нежирне біле м'ясо. Корисна вечеря повинна містити мінімум важких для перетравлення сполук. Нежирні сорти м'яса і риби служать джерелом тваринного білка, багатьох мінералів (калію, фосфору, заліза) і вітамінів, особливо групи В. У здорову вечерю можна включати тушковані, варені або печені страви, в яких збережено важливі для організму амінокислоти і нуклеопротеїни. Калорійність нежирних сортів риби - 80-100 ккал, пісного м'яса - 150-200 ккал.
Які продукти повинні бути в меню вечері
Тушковані або варені овочі. Теплова обробка рослинної їжі забезпечує більш легке засвоєння волокон і клітковини. У список страв для здорового вечері можна додати овочі з малим вмістом крохмалю. Огірки, помідори, зелень, капуста, редис і цибулю сприяють повному розщепленню тваринних білків, тому вони добре підходять як гарнір до м'ясних страв. Калорійність свіжих і приготовлених без додавання жиру овочів однакова.
Морепродукти. У меню корисної вечері можна включити страви з кальмарів, крабів, мідій, креветок та ін. Морепродукти насичують організм йодом, вітамінами С і В12. Користь м'яса омарів, що подається на вечерю - у великій кількості цінних мікроелементів: міді, цинку і калію. Список здорової їжі доповнює і морська капуста, багата вітамінами А і Е, фолієвою та пантотеновою кислотою.
Нежирні кисломолочні продукти. Увечері дуже важливо включити в меню здорового вечері легкозасвоювану їжу, що нормалізує роботу кишечника. Сир, йогурт, кефір містять велику кількість пробіотичних культур - живих лактобактерій. Ці мікроорганізми дозволяють відновити природну мікрофлору кишечника, забезпечуючи тим самим надійну і злагоджену роботу імунної системи. Крім того, включена у вечерю склянка кефіру або порція йогурту стають джерелом кальцію і тваринного білка, що легко засвоюються під впливом лактобактерій. Калорійність знежиреного кефіру - всього 29 ккал, фруктового сирка або йогурту - 110 ккал.