Теоретично гіпотоніки - це ті, у кого тиск нижчий ніж 100/60 більшу частину часу. Є ще одне припущення - гіпотоніками насправді є ті, кому при такому тиску погано. Якщо за наявності такого тиску ви почуваєте себе нормально, то не варто поспішати відносити себе до категорії гіпотоніків. Це фізіологічний тиск, обумовлений особливостями серцево-судинної системи.
Низький тиск пов'язаний з тонусом судин. У тих людей з низьким тиском тонус судин знижений, і вони частіше перебувають в розширеному стані. По таких судинах кров рухається набагато повільніше. В результаті кисень і поживні речовини до тканин транспортуються в меншій кількості і повільно. Починається хронічне кисневе голодування тканин.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гіпотонія: народні методи стабілізації тискуДо зниження тиску призводять безліч причин. Це і неврози, і постійні стреси, що впливають на тонус судин, внутрішні хвороби, хвороби серця, порушення роботи ендокринної системи, гормональна перебудова організму. Особливо в юнацький період. Через низький тиск наші органи отримують менше кисню. Це може привести до постійного кисневого голодування. Дуже небезпечно, якщо нестачу кисню починає відчувати мозок. Різке зниження тиску може провокувати інсульт.
Цікаво, що юнацька гіпотонія може перерости у гіпертонію у зрілому віці. Таке трапляється у 70% випадків.