Працюючи з клітинами крові, взятими у пацієнтів з лейкемією, які отримали переливання, вчені помітили: клітини крові молодих донорів, перелиті літнім пацієнтам, як і раніше залишалися молодими. Дослідники заявили, що "клітини крові мають внутрішній годинник, які залишаються стійкими навіть після трансплантації". Цей годинник, на їхню думку, можуть допомогти в боротьбі зі старінням. Наприклад, у тих учасників, яких обстежували, перелиті молоді клітини крові зберігали свій власний вік навіть через 20 років після процедури трансплантації.
"Молоді клітини крові залишаються молодими у літніх людей", - зазначили автори роботи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Спаржа для очистки кровіДослідники відзначають, що отримані ними дані є першим експериментальним доказом існування "годин старіння" в клітинах крові, які існують незалежно від взаємодії з іншими типами клітин. Клітини крові молодих донорів залишаються молодими наперекір віку. Розуміння механізмів, забезпечує таку можливість, може стати основою для нової терапії старіння.
"Клітини крові зберігають епігенетичні патерни в метилуванні ДНК. Вік метилування ДНК пересадженою крові відображає вік донора навіть після багаторічного впливу на організм реципієнта", - констатували вчені.