Висновок про те, що життя на самоті може стати причиною гіпертонії висловили дослідники з університету Чикаго (США). Вони констатували, що "самотність є унікальним фактором ризику, який діє незалежно від інших".
Об'єктом пильного інтересу дослідників стали 229 осіб у віці від 50 до 68 років. Спочатку ці люди пройшли анкетування, яке дозволило визначити, наскільки активні їхні соціальні зв'язки. Після цього за учасниками протягом п'яти років велося спостереження, і воно дозволило вченим побачити цілком певну асоціацію між самотнім життям і підвищеним ризиком гіпертонії. За п'ять років спостережень добровольців, які жили у самотності, артеріальний тиск підвищився в середньому на 10%, склавши 14,4 мм рт. ст.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому виникає гіпертонія?Фахівці відзначили, що вплив самотності на підвищення тиску і можливий розвиток гіпертонії у людини не залежить від інших факторів ризику, таких, як куріння, ожиріння або стреси. Вони нагадали, що систолічний тиск крові вище 140 мм є маркером гіпертонії, яку лікарі називають "тихим вбивцею" за її здатність практично непомітно руйнувати здоров'я, збільшуючи ймовірність інфаркту, інсульту та ниркової недостатності.