Геморагічний інсульт характеризується великим крововиливом в мозок, викликаним розривом судин. Це найнебезпечніший різновид інсульту, найчастіше призводить до смерті або стійкої незворотною інвалідності. До останнього часу лікарі та вчені не знали, чи здатний прийом ліків з категорії антикоагулянтів (препарати, які розріджують кров і перешкоджають утворенню тромбів) спровокувати повторний крововилив в мозок. Теоретично подібне припущення зробити можна, адже ці ліки відомі своєю здатністю підвищувати ризик внутрішніх крововиливів. З іншого боку, ці препарати перешкоджають утворенню тромбів, а значить, захищають від ішемічного інсульту і інших подібних ускладнень.
І ось тепер вчені з Університету Единбурга в Шотландії з'ясували, що прийом ліків з категорії антикоагулянтів після геморагічного інсульту не збільшує ймовірність повторного крововиливу в мозок. Більш того, ці ліки можуть виявитися корисними і навіть захистити від повторної кровотечі. Значить, пацієнтам слід приймати ці препарати для профілактики інсультів. Крім того, ці ліки часто виписують людям похилого віку, у яких є підвищений ризик інфарктів, проте після геморагічних інсультів їх часто скасовують через побоювання повторного крововиливу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Топ-5 продуктів для розрідження кровіСвої висновки вчені зробили на основі спостережень за 537 пацієнтами, що зіткнулися з геморагічним інсультом. За їх станом здоров'я стежили протягом 5 років після госпіталізації. Під час цього періоду половина пацієнтів приймала антикоагулянти, а друга половина немає.