Кинути палити. За словами кардіолога, куріння є найбільш важливим фактором ризику серцево-судинних захворювань. Одна викурена сигарета підсилює тенденцію до коагуляції крові протягом чотирьох-шести годин. Згустки крові можуть закривати судини, створюючи передумови для серцевого нападу та інсульту.
Уникати поганого жиру. Правильне харчування дозволяє знизити ризик серцево-судинних захворювань на третину, говорить експерт. Щоб уникнути шкідливого холестерину ЛПНЩ, який відповідальний за судинні відкладення і густу кров, слід зменшити кількість споживаного м'яса і тваринних жирів. Жирна їжа повинна займати не більше 30% щоденного раціону.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прояви хвороби Паркінсона у чоловіків та жінокЇсти клітковину. Клітковина не тільки забезпечує хороше травлення, але і затримує засвоєння швидких вуглеводів, що дозволяє уникнути надмірного рівня цукру в крові і високого рівня інсуліну - тим самим клітковина захищає від діабету. Діабет в свою чергу є серйозним фактором ризику серцево-судинних захворювань.
Більше вітамінів. Вільні радикали, окислювачі, пошкоджують клітини, сприяють розвитку бляшок в судинах. Антиоксиданти, тобто вітаміни і різні органічні речовини з овочів і фруктів, запобігають цей процес.
Менше солі. Любителі солінь наражають на небезпеку свої судини, серце і мозок. Сіль надає руху різні механізми тіла, в результаті яких збільшує кров'яний тиск і в організмі накопичується більше рідини, звужуються судини.
Фізична активність. Кардіолог Хельмут голько констатує: кожні півтори години швидкої ходьби знижують ризик серцевих захворювань на 15%, а якщо займатися фізичними вправами від 30 до 40 хвилин чотири-п'ять разів на тиждень, то ризики серцево-судинних патологій знижуються до 40%. Регулярна фізична активність зміцнює не тільки серцевий м'яз, а й ендотелій (внутрішню оболонку судин), який стає більш стійким і менш схильним до пошкоджень.
Регулярний контроль цього параметра важливий для раннього виявлення проблеми та терапії. Після 40 років, на думку кардіолога, тиск потрібно перевіряти регулярно.