Пацієнти, які зіткнулися з серцевим нападом і відчувають біль в грудях після нього, відзначали більш низький рівень тривожності і болю, якщо протягом дня півгодини приділяли прослуховування музики.
Нове робота вчених припускає, що музика в поєднанні з консервативною терапією, може бути простою доступною мірою зменшення симптомів і запобігання подальших серцево-судинних проблем.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Музика посилює дію знеболювальних"Було проведено дуже мало досліджень, присвячених аналізу впливу музики на стан серця", - розповідає Предраг Мітровіч, доктор медичних наук, професор кардіології в Медичному університеті Белграда і провідний автор дослідження.
"Дивлячись на результати нашого дослідження, ми можемо відзначити, що терапія за допомогою музики може запропонувати переваги для всіх пацієнтів після серцевого нападу".
Дослідники вибрали 350 пацієнтів з діагнозом серцевий напад і рання постінфарктна стенокардія в медичному центрі в Сербії. А половині призначили стандартне лікування, другий терапію доповнили регулярними музичними сесіями.
Пацієнти з другої групи спочатку пройшли тест, щоб визначити, який музичний жанр найкраще впливає на їхнє тіло. Пацієнти продовжували ці сесії протягом семи років. В результаті було виявлено, що музична терапія посилює ефективність стандартної, коли мова заходить про зниження болю і рівня тривожності.