Загальновідомо, що у спекотну хворобу ризик інсульту зростає. Як цього уникнути?
Справа в тому, що тіло, що перегрівається, втрачає багато вологи, що сприяє згущенню крові, внаслідок чого страждає насамперед периферичний кровообіг, і насамперед — головний мозок, не отримуючи достатньої кількості кисню. Тому виникає головний біль, запаморочення та нудота.
Термічне навантаження сприяє утворенню тромбів у судинах, які відриваючись з потоком крові потрапляють у серце чи мозок, викликаючи закупорку дрібніших судин, що значно підвищує ризик інфарктів та інсультів.
У якості профілактики слід дотримуватися наступних правил:
1. Обов'язково носіть влітку в сонячну погоду сонцезахисні окуляри. Навіть якщо погода не дуже спекотна велика ймовірність виникнення спазму судин, що може спричинити перенапругу м'язів очей.
2. Персні, браслети, великі ланцюжки, намисто в спеку сприяють затримці кровотоку, що для сердечників дуже не бажано.
3. У спеку нашому серцю потрібно більше калію і магнію, оскільки вони сприяють передачі нервових імпульсів і регулюють обмін рідини та кров'яний тиск. Найбільше калію міститься в бананах, куразі та родзинках. Магнієм багаті такі продукти як гречка, квасоля, какао, мигдаль, соєві продукти.
4. Пийте у спеку більше води, а вечорами вмивайтеся прохолодною мінеральною водою. Оскільки вона сприяє підтримці нормального балансу шкіри.
5. Якщо ви збираєтеся кинути курити, то робіть це влітку або по можливості скорочуйте кількість викурених сигарет у спеку, тому що нікотин викликає спазм судин і не дає крові наповнитися киснем.
А як ви рятуєтеся від серпневої спеки?