1. Розробіть режим харчування
Ознайомтеся з календарем посту і розробіть відповідний план харчування: кожні вихідні складайте меню на тиждень і вказуйте час прийому їжі. Бажано під час посту дотримуватися 5-ти або 6-ти разового харчування.
2. Підтримуйте баланс корисних речовин
Слідкуйте за вмістом корисних речовин. Використовуйте рослинні джерела білка (соєві продукти, боби, горіхи, насіння), жиру (насіння, горіхи, рослинні олії) і вуглеводів (каші, злакові, фрукти та овочі). А щоб убезпечити організм від захворювань і поповнити вітамінний запас, використовуйте вітамінно-мінеральні комплекси.
3. Контролюйте розмір порцій
Змінивши раціон, під час посту не забувайте контролювати обсяг порцій і намагайтеся ретельно пережовувати їжу. Від переїдання і незвично великої кількості рослинної їжі може з'явитися відчуття втоми і дискомфорту.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як правильно підготуватись до посту: 5 порад4. Робіть домашні заготівлі
Щоб завжди бути в тонусі, під час посту вкрай важливо не пропускати прийоми їжі. Робіть домашні заготовки перекусів і беріть з собою на роботу.
5. Розробіть план тренувань
Візьміть за правило робити легку зарядку вранці і переглянете план тренувань. На час посту намагайтеся уникати великих фізичних навантажень, не збільшуйте додаткову вагу при силових вправах і не проводьте виснажливі кардіотренування. Відмінно підійдуть на час посту такі види спорту, як плавання, йога та пілатес.