Якщо ви останнім часом погано спите, то намагаєтеся не пити каву в другій половині дня і, тим більше, на ніч. Однак останні дослідження показують, що все залежить від того «сова» ви або «жайворонок».
Нещодавно фахівці з Стенфордського Університету перевірили вплив кофеїну на людей з різними хронотіпамі. Саме від вашого хронотипу залежить, в який час доби ви більш активні, а в який вам потрібен відпочинок.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки потрібно пити води для очищення та оздоровленняУ ході дослідження 50 студентів коледжу попросили простежити за своїм споживанням кави, а також за тим, в який час вони прокидалися і лягали спати. Щоб виміряти рівень кофеїну в організмі, були взяті зразки слини. Крім того, учасники експерименту повинні були носити спеціальні наручні пристрої, за допомогою яких учені визначали періоди неспання ночами.
Між вченими вже давно не припиняється суперечка: «Корисна кава або шкідлива?» Результати дослідження показали, що студенти-«жайворонки», які вживали кофеїн протягом дня, частіше прокидалися посеред ночі, ніж студенти-«сови», які також пили каву в протягом дня. Тобто, чим вище був рівень кофеїну в крові у «жайворонків», тим гірше вони спали вночі. У той же час це ніяк не позначалося на «совах», вони не відчували проблем із засипанням і нічним сном.