1. Біль після фізичного навантаження2. Біль при простудіТакий біль не слід залишати без уваги. Це може бути як реакцією на мікробні токсини, так і першою ластівкою ревматизму або міокардиту (запалення серцевого м'яза).
Уточнити причину болю допоможе кардіолог або ревматолог, який ретельно вислухає серцеві тони, призначить загальний і біохімічний аналіз крові, ЕКГ, УЗД серця та інші необхідні дослідження.
3. Біль у спокоїТривалий біль, розлитий по лівій половині грудей, виникає у спокої, а часто на тлі хвилювання? Це нервове. Найбільш вірогідні причини — вегетативна дисфункція і депресія.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Залізодефіцитна анемія: симптоми та профілактика4. Біль при рухахБіль в лівій половині грудної клітки не завжди пов'язаний з серцем, особливо у молодих людей.
Якщо при глибокому диханні, поворотах тулуба з'являються болі у ділянці серця — не поспішайте зараховувати себе до "сердечників". Причину неприємних відчуттів є сенс пошукати серед захворювань опорно-рухового апарату. В першу чергу варто виключити остеохондроз грудного відділу хребта, сколіоз, запалення міжреберних нервів і м'язів.
Сходіть до невролога або ортопеда, а впоратися з болем допоможуть протизапальні препарати, мануальна терапія і лікувальна гімнастика.
5. Біль, пов'язаний з харчуваннямТрапляється, що "серце" починає нити при переїданні, після прийому жирної або гострої їжі або, навпаки, на голодний шлунок. Такий біль виникає через загальну іннервацію серця і органів черевної порожнини і може бути проявом гастриту, виразкової хвороби шлунка, панкреатиту, холециститу або здуття кишечнику.
Розпізнати джерело болю допоможе терапевт, можливо, знадобиться консультація гастроентеролога.
6. Біль, пов'язаний з висипомРізкий біль в грудній клітці, особливо у поєднанні з висипаннями на шкірі по ходу міжреберних проміжків, з'являється при оперізувальному герпесі. Хворіють на нього, як правило, дорослі, тому що у дітей той же вірус викликає всім відому вітрянку.
Це вам до дерматолога або інфекціоніста.