Ослабленому нескінченними дієтами серцю в першу чергу потрібні білки. Бажано, щоб вони надходили з пісного м'яса, риби, знежиреного сиру та інших кисломолочних продуктів. Все смажене, гостре, солоне і копчене виключи!
Не навантажуй міокард без потреби: їж часто (не рідше п'яти-шести разів на день), але потроху. Великі порції важкі не тільки для шлунка, але і для серця! Вранці їсти зазвичай не хочеться. Не примушуй себе! Злегка перекуси, а годин в одинадцять влаштуй другий сніданок. І найголовніше - не переїдай на ніч: для «мотора» це важко! Вечеряй за дві години до відбою, а перед сном випий склянку кефіру або йогурту, з'їж яблуко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Народні поради для швидкого пониження тискуДля поліпшення обмінних процесів у серцевому м'язі обов'язково включай в раціон продукти - джерела вітамінів групи В і калію. Вітаміни містяться у висівках, цільнозернових продуктах і яловичій печінці, а калієм тебе забезпечать родзинки, курага, чорнослив, банани, інжир, хурма, а також картопля, запечена в мундирі, баклажани, геркулесова, манна, ячна і гречана каші. Крім того, потрібно заповнювати дефіцит магнію і марганцю - ці мікроелементи відіграють важливу роль в обмінних процесах, що протікають в клітинах серця - кардиомиоцитах. Корисні мінерали містяться в хлібі з житнього борошна, а також в буряку.
Найчастіше готуй собі салати зі свіжих овочів, заправляючи їх нерафінованою олією. Чемпіон за його змістом - авокадо: додавай кілька скибочок в овочеве асорті. У піснійолії - оливковій, кукурудзяній, соняшниковій - багато поліненасичених жирних кислот, які забезпечують енергією серцевий м'яз, служать будівельним матеріалом для відновлення її клітин і знижують в крові рівень «поганого» холестерину, що закупорює судини. До речі, додавання в салати рослинного масла і нежирної сметани дозволяє організму повніше засвоїти з овочів і зелені жиророзчинні вітаміни А, D і Е, життєво необхідні серцю!