Для нирок корисні всі сечогінні і легкі овочі: гарбуз, кавун, диня, яблука, капуста, редис. Надзвичайно важливий для них вітамін А - при його недоліку підвищується ризик утворення каменів. Міститься в зелені, червоних овочах і фруктах, солодкому перці, обліписі, морській рибі, морепродуктах.
Погано позначаються на здоров'ї нирок овочі, вирощені на гідропоніці, з використанням пестицидів і хімікатів (а це практично всі тепличні овочі з супермаркету). Шпинат і щавель є нирковими провокаторами, тому вживати їх не рекомендується. А в замороженому вигляді ці овочі навіть у здорової людини можуть викликати оксолатний цистит. Не люблять нирки і продуктів з надлишком залізовмісних сполук: стару свинину і яловичину, дичину, лівер.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи загрожують вам хвороби серця: 7 факторів ризикуУ вживанні солі потрібно дотримуватися «золотої середини»: повністю відмовившись від неї, можна спровокувати ниркову недостатність. Надлишок же солі призведе до такого ж результату плюс утворення каменів. Рекомендована добова доза солі - 5 г на день. При цьому важливо враховувати і сіль в готових продуктах харчування, які ми з'їдаємо протягом дня.
При каменях у нирках і схильності до каменеутворення потрібно обмежити кількість білка в їжі. Особливо важливо уникати важкого червоного м'яса - старої баранини, яловичини, свинини, ліверу, виключити бульйони, холодці. При оксалаті потрібно бути уважними з овочами. Виключити - білокачанну капусту, всі листові овочі (щавель, шпинат, крес-салат): можна додавати лише кілька листочків в загальний салат.
Запальні процеси нирок потрібно неодмінно лікувати у фахівця. Рекомендується рясне пиття, дієта з низьким вмістом білка. З ліків лікар призначає спазмолітики, діуретики, протизапальні засоби.