Тетрациклінові плями коричнево-помаранчевого, жовтго та лимонно-жовтого забарвлення часто плутають із зубним нальотом або з карієсом. Чому вони з'являються? Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Зверніться до стоматолога
Причина виникнення тетрациклінових плям пов'язана із застосуванням антибіотиків тетрациклінового ряду під час вагітності мами чи лікування дітей. Крім появи пігментних плям на зубах, у малюка може з'явитися алергія на ці препарати.
А ось що відбувається із зубом, коли він стає ... рожевим? Подібне фарбування (так званий синдром «рожевого зуба») може виявитися результатом травматичного пошкодження судинно-нервового пучка, розташованого усередині зуба.
Рожевий відтінок формується внаслідок розростання сполучної тканини, кровоносні судини якої проступають крізь дентин і емаль. Зуб, пофарбований зсередини в рожевий колір, з часом може почорніти.
Лікування зводиться до видалення загиблих тканин і пломбування порожнини зуба. Крім того рожевий, а іноді і бордовий колір зуби набувають після пломбування кореневого каналу пастою з вмістом резорцин-формалінової суміші. Ця паста була дуже популярна в радянській стоматології. У таких випадках кореневий канал потребує Переліковування і відбілюванні зсередини.