Надлишкова маса тіла, підвищений артеріальний тиск, висока концентрація глюкози в крові, тютюнопаління, зловживання алкоголем, стресогенні ситуації є факторами ризику розвитку захворювань серцево-судинної системи, оскільки сприяють ураженню ендотелію, порушення функції судин, зменшення вироблення оксиду азоту.
Прогресування ураження стінки судин серця супроводжується появою характерних симптомів. На початку людини можуть турбувати задишка, біль у серці і серцебиття, які виникають, як правило, при психоемоційних або фізичних навантаженнях. Також можуть відзначатися відчуття перебоїв у роботі серця і нестачі повітря.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Аритмія: основні симптоми і способи подолання захворюванняБіль в серці, характерна для ураження серцевих судин, має особливості. При ураженні коронарних судин серця, на перший план виходить відчуття дискомфорту або пекучий, стискаючий і давлячий біль за грудиною. Як правило, поява болю пов'язано з фізичним навантаженням, однак, вона може з'являтися після вдихання холодного повітря або прийому їжі. Також особливістю цього болю є її здатність поширюватися в ліву руку, нижню щелепу або ліву подлопаточную область. Зазвичай такий больовий напад триває не більше 15 хвилин, і досить швидко припиняється в стані спокою або після прийому спеціальних лікарських засобів.