Шкідлива для очей звичка: робота за комп'ютеромЗдавалося б, яка тут новина? Проте далеко не всі з нас знають: щоб нашкодити зору, перед монітором достатньо провести її не день, а всього пару годин. Навіть це може викликати синдром комп'ютерного зору: печіння в очах, болі в області чола, тимчасова короткозорість.
Шкідлива для очей звичка: курінняНікотин погіршує стан судин очного дна. У процесі куріння вони різко скорочуються, в результаті чого порушується кровообіг, а, отже, харчування та насичення тканин очей киснем. З часом в цих тканинах розвивається патологічний процес, клітини сітківки починають відмирати, зір падає. Вихід? Кинути палити або принаймні, звести кількість сигарет до мінімуму, не більше 3-4 на день.
Шкідлива для очей звичка: неправильне використання лінзКонтактні лінзи допомагають обходитися без окулярів, але чи завжди безпечний цей спосіб корекції зору? Якщо нехтувати правилами їх використання, то ні. Неправильне носіння контактних лінз може привести до серйозних проблем із зором, зокрема, до кон'юнктивіту, ерозії і набряку рогівки. Насамперед, не слід підбирати лінзи самостійно, це повинен зробити фахівець. Не носіть лінзи понад зазначеного терміну: на їх поверхні з часом накопичуються шкідливі речовини, які легко стануть причиною запалень. Завжди знімайте лінзи перед сном, щоб вони не заважали очам дихати.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Смикається повіка: чому це відбувається і як вилікуватиШкідлива для очей звичка: недосипанняЯкщо ви вже не пам'ятаєте, коли востаннє висипалися, проблеми із зором не змусять себе чекати, стверджують офтальмологи з Клініки Майо в США. Через недосипу в очах відчувається дискомфорт, і ви починаєте нечітко бачити. Якщо ці симптоми набувають хронічного характеру, то може розвинутися глаукома або ішемічна оптична невропатія - судинне ураження очного нерва, що характеризується раптовою безболісною втратою зору на одне око.
Шкідлива для очей звичка: захоплення 3D фільмами3D-ефект, завдяки якому виникає ілюзія обсягу предметів, створює серйозне навантаження на очі і на головний мозок. Саме тому після такого кіносеансу глядачі нерідко скаржаться на загальну втому, запаморочення, нудоту, порушення кров'яного тиску, головний і очний біль. Щоб уникнути негативного впливу тривимірного зображення на очі і організм в цілому, не дивіться фільми з 3D-ефектом частіше двох разів на тиждень.