- Біль у нижній щелепі.Опис відчуття: «ломить зуби».
Серцева біль за сплетінням нервових закінчень віддає у нижню щелепу. Створюється відчуття, що болять абсолютно всі зуби нижньої щелепи. Крім того, біль в цей момент може віддавати в руку, плече і шию. У людей з ішемічною хворобою серця в холодну погоду провісниками такого болю можуть стати короткі напади ломоти в нижній щелепі.
- Біль в епігастральній ділянці.Опис відчуття: «нудота», «блювота», «здуття живота».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сім неоднозначних симптомів захворювання серцяСерце розташоване близько до шлунка, їх розділяє лише діафрагма. Якщо інфаркт розвивається по задній стінці серця, тієї, що спрямована в бік шлунку, тоді людина буде відчувати біль в шлунку при інфаркті. Больові імпульси від серця надходять у спинний мозок, а потім в голову. Через близьке розташування серця і шлунку головний мозок часто не може розрізнити, від якого з цих двох органів йде сигнал болю. За статистикою, 60% пацієнтів з інфарктом міокарду, що зазнають біль у животі, – жінки.
- Ускладнення дихання, задишка при відсутності болю в серці.Опис відчуття: «Не вистачає повітря».
Якщо серцю не вистачає кисню, це означає, що судина закупорилася, в серцевий м’яз не надходить кров, тому скорочувальна здатність м’яза серця знижується. Кількість крові, насиченої киснем, зменшується. В результаті людині здається, що їй не вистачає повітря.
Є ще одне підступна обставина. За транспортування кисню в організмі відповідають клітини крові – еритроцити. Вони насичуються киснем в легенях, потім переносять цей кисень до тканин, забираючи від них вуглекислий газ. При інфаркті міокарду передача кисню до серцевого м’язу порушується. Виникає кисневе голодування (ішемія).
Мозок, отримавши сигнал про нестачу кисню, намагається її якимось чином компенсувати і змушує людину частіше дихати. Однак збагачені киснем еритроцити не можуть потрапити в легені, через те, що скорочувальна здатність серця знижена.