Інгаляції при кашліЯкщо у вас вдома немає спеціальних приладів для інгаляції, скористайтеся перевіреними народними способами. Перший варіант передбачає використання звичайного чайника замість інгалятора. Поверніть трубку з паперу, вузький кінець надіньте на носик чайника, а через широкий вдихайте лікувальний пар. В якості лікарського засобу можна використовувати різні трави.
1. Якщо вас мучить кашель, відмінно підійде для інгаляції в домашніх умовах наступний рецепт. Покладіть в чайник липовий цвіт, кропиву, евкаліпт і шавлія по 1 ч. л. і залийте окропом. Дайте настоятися 10 хвилин і вдихайте цей відвар протягом 10-15 хвилин.
2. Інгаляція при кашлі з важко відокремлюваною мокротою може бути трохи інший. Покладіть в чайник 3 ст. л. питної соди, залийте її гарячою водою. Дихайте цим розчином 10 хвилин. Содові інгаляції прекрасно розріджують мокротиння і допомагають її виведенню з бронхів.
3. Відмінним терапевтичним засобом при простудних захворюваннях є інгаляція в домашніх умовах із застосуванням хвої сосни, модрини. Хвоя цих дерев містить фітонциди і біологічно активні речовини, які мають протизапальну дію і насичують тканини вітамінами. Перш ніж використовувати хвою для інгаляції, залийте її холодною водою і дайте настоятися добу. Потім доведіть цей розчин до кипіння і проводите процедуру. Хвойна інгаляція допомагає при кашлі, нежиті, хронічних захворюваннях бронхів і дихальних шляхів.
4. Для інгаляції в домашніх умовах існує ще один варіант. Вдихати лікувальний пар годі й через чайник, а нахилившись над каструлею. Відваріть картоплю в мундирі, злийте воду. Опустіть голову над каструлею і дихайте картопляним парою. Для більшої ефективності можна накритися пледом або великим вовняною хусткою.
Інгаляцій при нежиті1. Для лікування запущеного нежитю чи гаймориту можна використовувати готову 30% настоянку прополісу. Влийте в киплячу воду настоянку, пів чайної ложки на півлітра води. Нахиліться над каструлею, накрийте голову і подихайте над парою 10-15 хв. Прополіс знімає набряки гортані і носоглотки, має анестезуючу дію.
В ТЕМУ: Нежить: правила ефективного лікуванняІнгаляція в домашніх умовах вимагає дотримання певних правил:
• Одяг не повинна обмежувати дихання або тиснути;
• Хворий повинен бути спокійний, налаштований на процедуру;
• Приймати їжу можна не пізніше, ніж за 1,5 години до інгаляції;
• Інгаляція при нежиті повинна проводитися без напруги, вдихати необхідно через ніс;
• Інгаляція при кашлі вимагає затримки дихання після вдиху на 2 сек .;
• Після інгаляції бажано полежати 30-40 хв. і не напружувати горло.