Зрозуміло, є чинники, впливу яких на здоров'я не можна уникнути - це генетика і стан екології. Але крім них, є ще безліч важелів впливу на стан серця людини, і, якщо дотримуватися певних правил, то можна буде значно зменшити ризик захворіти
1. Обмежувати себе в якихось продуктах не найрозумніше рішення, а ось просто скоротити споживання деяких необхідно. Сир, безсумнівно, смачний і в помірній кількості дуже корисний (сирні вироби повні протеїну і кальцію) продукт, але надмірне захоплення ним неминуче веде до збільшення рівня холестерину в крові.
2. Правильне харчування є фундаментом здорового способу життя. Без його підтримки рано чи пізно організм дасть збій, і захворювання будуть з'являтися як з рогу достатку. Щоденне меню має складатися зі свіжих екологічних продуктів, бути повним необхідних вітамінів і мікроелементів. Напівфабрикатів в ідеалі в меню бути взагалі не повинно.
Салати краще готувати вдома, так як в виготовлених в магазинних умовах стравах часто можна зустріти неякісні інгредієнти, які не придатні в їжу. Всі ці недоліки недобросовісні продавці, в цілях економії, добре поливають майонезом, який заглушає неприємний запах і смак. До того ж умови зберігання в магазині явно залишають бажати кращого.
3. Проходити медичні обстеження раз на рік. Зазвичай, люди йдуть до лікаря тільки, коли щось турбує або гірше того, коли вже немає сил терпіти. Це неправильний підхід до здоров'я, адже набагато легше попередити хворобу або вилікувати її на початковому етапі, ніж лікувати ускладнення. Особливу увагу своєму здоров'ю потрібно приділити тим, у кого є спадкові захворювання. У цьому випадку вам необхідні регулярні консультації та лікування у кардіологів.
4. Щоб не страждати від таких захворювань, не варто зловживати алкоголем. Зовсім від нього відмовлятися необов'язково, але пити потрібно дотримуючи міру, і вже точно не кожен день. Нормою для людини є один келих алкогольного напою.
З кавою теж слід бути акуратним. Велике його кількість дає значне навантаження на серце, тому, ясна річ, не потрібно ризикувати і поглинати по п'ять чашок на день.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Продукти, корисні для серця та судин5. Гіподинамія, тобто млявий спосіб життя, негативно впливає на діяльність серця і судин. Побільше руху і фізичної активності! Кардіотренування зміцнять серце і підтримають фігуру в тонусі.
Дотримуючись таких нескладних правил, можна буде зберегти здоров'я серця і поліпшити самопочуття.