Потримати серцевий м'яз можна, вживаючи певні продукти, які багаті біологічно активними компонентами, що живлять серцево-судинну систему. Включивши їх в свій раціон, ви допоможете організму легше переносити стреси і напругу, очистити судини, знизити рівень несприятливого холестерину, поліпшити склад крові і продовжити молодість на довгі роки. Пам'ятайте, що займаючись профілактикою, ви зменшуєте ризик виникнення хвороб серця.
РибаСаме цей продукт вважається основоположним у раціоні для серця. Такі сорти жирних риб, як лосось, сьомга, кета, тунець, скумбрія, оселедець, палтус, горбуша, форель, салака та ін., багаті ненасиченими кислотами омега-3, без яких неможливо оптимальне функціонування нашого організму. Справа в тому, що ці кислоти можна отримати тільки з продуктами харчування, тому що організм їх не виробляє і не синтезує самостійно.
Омега-3 - це повноцінне харчування головного мозку, чисті судини без холестеринових бляшок, зниження рівня "поганого" холестерину, нормальна робота печінки, відсутність аритмії, попередження метаболічного синдрому і, як наслідок, безперебійна робота серця.
Овес, цільне зерно, висівки, квасоля, сочевиця.Захистити ваші судини від "поганого" холестерину допоможе розчинна клітковина, з надлишком присутня в цій рослинній їжі. Активні речовини цих продуктів знижують тиск і рівень цукру, зміцнюють нервову, ендокринну і серцево-судинну системи, спрощують процес перетравлення їжі, зменшуючи навантаження на весь організм і на серце, в тому числі. Бажано щодня з'їдати порцію вівсяної каші, злакових або бобових.
Капуста броколі.Біологічно активні нутрієнти цього овоча позитивно впливають на роботу нервової системи і серця. Підвищений рівень цукру вкрай негативно впливає на стан судин, руйнуючи їх, внаслідок чого з'являються атеросклеротичні бляшки.
У броколі присутні речовини, які активно захищають стінки судин від цих пошкоджень. Крім цього, капуста вважається ефективним засобом для профілактики і лікування різного виду пухлин. Справа в тому, що в ній міститься речовина сульфорафан, яка пригнічує розвиток ракових клітин. Бата-каротин і аскорбінова кислота у складі броколі є антиоксидантами, які уповільнюють процеси старіння, очищають судини і зміцнюють імунітет.
Горіхи. Це прекрасне джерело поліненасичених корисних кислот, вітаміну молодості Е, який є потужним антиоксидантом, кальцію, кобальту, селену, цинку. Вживати горіхи краще в поєднанні з медом, особливо темних сортів, збагачених залізом, так як мед сприяє більш якісному засвоєнню корисних речовин. Добова доза не повинна перевищувати 10-20 гр ядер.
Авокадо.Цей екзотичний фрукт є незамінним засобом у профілактиці серцевих захворювань, через високу концентрації омега кислот і жиророзчинних вітамінів F і Е. Вживання половинки авокадо в день допоможе регулювати холестериновий обмін, що покращує еластичність судин. Калію, так необхідного для здоров'я серцевого м'яза, в авокадо міститься навіть більше, ніж в банані, визнаному лідеру за змістом цієї речовини.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як попередити захворювання серця: корисні поради з профілактикиГранатЦей фрукт відомий своїми здібностями підвищувати гемоглобін, так як в зернах міститься велика кількість заліза. У гранаті присутні особливі речовини - поліфеноли, які допомагають нормалізувати високий артеріальний тиск і зменшують рівень "поганого" холестерину.
Крім цього поліфеноли помітно покращують кровообіг і є профілактикою атеросклерозу. Добова доза до 150 мл свіжого соку (без додавання цукру).
Не забувайте включати в своє меню ці смачні і корисні продукти, і ваше серце буде активно працювати на благо всього організму