Серед причин, які сприяють розвитку патологічного процесу можна назвати переохолодження, паління, шкідливі умови праці, неправильне харчування, зниження імунітету. Заражається здорова людина від хворої повітряно-крапельним шляхом.
Симптоматика захворювання залежить від того, в якій формі протікає тонзиліт. Картина гострого тонзиліту, або попросту ангіни, характеризується гострим початком. Хворі скаржаться на слабкість, підйом температури, біль у горлі, яка при ковтанні стає більш інтенсивною, також відзначається збільшення підщелепних лімфовузлів і їх хворобливість.
Показником хронічного перебігу тонзиліту є часто повторювані ангіни. Пацієнтів турбують болі при ковтанні, першіння в горлі, відходження гнійного вмісту пробок, неприємний запах з порожнини рота, болючість лімфатичних вузлів.
Народні засоби лікування ефективні в домашніх умовах Досить ефективно лікується тонзиліт народними засобами, тому офіційна медицина вважає необхідним доповнювати медикаментозну терапію перевіреними способами бабусь.
Сухі зігрівальні компреси популярні давно, їх при тонзиліті ставлять дорослим і дітям. Можна використовувати звичайну сіль або морську, але досить часто для сухих компресів береться дрібний пісок. Названі кошти потрібно попередньо добре розігріти на деку, а потім помістити в тканинний мішечок. Щоб не допустити опіків, необхідно контролювати температуру. Сухе тепло прикладається на область запалених лімфовузлів, обв'язується зверху вовняною хусткою і залишається до остигання піску або солі.
Куховарська і морська сіль часто застосовуються в домашніх умовах і для полоскання при тонзиліті. Для цього потрібно в склянці теплої, кип'яченої води розчинити одну чайну ложку солі. Полоскати носоглотку розчином кілька разів на день. Цей спосіб можна використовувати і як профілактичний засіб, так як сіль вбиває патогенну мікрофлору.
Слабосоленої розчин багато використовують для промивання носоглотки, втягуючи засіб поперемінно то одне, то іншою ніздрею, а впливів його через рот. Особливо добре допомагає даний метод при гнійної ангіні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Благородний напій: як вилікувати горло коньяком і грогомЗа кілька днів можна позбутися тонзиліту, якщо полоскати горло свіжим соком хрону, розведеним з водою у співвідношенні 1: 1.
Допоможе забути про хворому горлі полоскання теплим шампанським. Процедуру слід робити кожну годину, і вже через 12:00 ви відчуєте себе абсолютно здоровим.
У домашніх умовах популярні полоскання настоями трав. Всім відомі унікальні властивості ромашки аптечної, шавлії та інших лікарських рослин. Для цих цілей можна використовувати коріння лопуха. Щоб приготувати настій, береться ложка їдальня сировини і заливається окропом (1 склянка), потім настоюється. Після повного охолодження настій використовується для полоскання носоглотки через кожні 6-8 годин.