Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Гепатит А: симптоми, діагностика та лікування

16:00, 17 Гру 2015 · Категорія: Лікування, Інфекції · Переглядів 6636 · 

Вірусний гепатит А - одне з найпоширеніших захворювань печінки, яке, на відміну від більш важких вірусних гепатитів, переноситься досить легко і піддається лікуванню практично без наслідків для людини.

Профілактика захворювання

Профілактика захворювання



Як заражаються гепатитом А?
Потрапляючи в організм людини разом з водою або їжею, вірус проходить через кисле середовище шлунка, потрапляє в тонкий кишечник, а потім всмоктується в кров. Після цього він заражає гепатоцити (структурні одиниці печінки), потрапляючи в клітини разом з кров'ю. У клітинах печінки вірус починає розмножуватися, що призводить до запального процесу. Інфіковані гепатоцити знищуються, тому що імунна система організму людини бореться з чужорідної інфекцією. У результаті функція печінки порушується, виникає печінкова недостатність.

Симптоми гепатиту А
У хворого починається лихоманка, висока температура зберігається протягом тижня. Іноді лихоманка може тривати до десяти днів. Підвищення температури супроводжується загальною інтоксикацією, болем у м'язах, сильним ознобом, нездужанням і слабкістю.

Спостерігаються диспепсичні розлади: хворий втрачає апетит, відчуває болі в епігастральній ділянці, буває нудота і блювота. Регулярно виникають неприємні больові відчуття в правому підребер'ї, де знаходиться печінка.

Ознаки гепатиту А
Після появи перших ознак, що свідчать безпосередньо про зараження вірусом гепатиту А, лікар може чітко діагностувати захворювання. Через кілька днів після перших симптомів у хворого починає темніти сеча: її колір може нагадувати міцний чорний чай. Темна сеча - головна ознака, що говорить лікарю про інфекційне ураженні печінки.

Ще одна ознака - знебарвлений кал, пожовкла шкіра і склери очей. Причина жовтяниці - жовч, яка викидається в кров разом з інфекцією. Коли настає цей період, первинні симптоми полегшуються: пропадає нудота, зменшується лихоманка.

Діагностика гепатиту А у дітей ускладнюється тим, що в дитячому віці ознаки можуть бути значно менш виражені, ніж у дорослих пацієнтів. Іноді можна навіть зустріти безсимптомний перебіг захворювання, через що діагностика не проводиться вчасно, а гепатит проходить сам собою без наслідків.

Діагностика гепатиту А
Діагностика вірусного гепатиту А проводиться лікарем. Для початку фахівець збирає анамнез, щоб виявити джерело зараження. У розпізнаванні хвороби лікаря істотно допомагає інформація про те, з ким контактував хворий протягом останнього місяця, куди їздив, чим харчувався, дотримувався чи правила особистої гігієни, чи пив сиру воду, і так далі.

У діагностиці дуже важливо провести повноцінне обстеження пацієнта на предмет розладів травної системи, лихоманки, м'язової інтоксикації. При денному світлі ретельно обстежуються слизові оболонки і склери очей: якщо є легка жовтизна, діагноз не викликає сумнівів. Також при підозрі на гепатит проводиться пальпація живота. Майже завжди лікар відзначає збільшений розмір печінки.

Лабораторна діагностика гепатиту А включає в себе аналіз сечі, аналіз калу і аналіз крові. Кров досліджується в гострий період хвороби, коли симптоматика стає найбільш яскравою. Хворий повинен здати загальний і біохімічний аналіз, за результатами якого лаборанти виявляють наявність або відсутність у крові антитіл anti - HAV IgM. Ці антитіла є головним маркером вірусного гепатиту А.

Лікування гепатиту А
Захворювання не вважається важким. У більшості випадків воно проходить самостійно, однак найчастіше призначається симптоматична терапія для зняття загальної інтоксикації організму і поліпшення самопочуття.

Іноді робляться внутрішньовенні вливання з фізіологічним розчином, глюкозою і вітамінами: такі крапельниці очищають кров від токсинів і знижують пошкодження печінки. Також терапевт призначає пацієнтові препарати-гепатопротектори, які прискорюють відновлення функцій печінки і сприяють поліпшеної регенерації гепатоцитів. Для покращення імунітету хворий повинен приймати вітаміни.

Наслідки гепатиту А
На відміну від більш серйозних різновидів вірусних гепатитів, наслідки гепатиту А практично відсутні. Хвороба проходить безслідно, а функція печінки у хворого повністю відновлюється. Прогноз хвороби майже завжди сприятливий, навіть якщо її течія була досить важкою.

На відміну від гепатиту B або C, вірус А не призводить до необоротного руйнування печінки і не викликає хронічного запального процесу, що триває роками. Після лікування формується стійкий довічний імунітет до вірусу гепатиту А.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Симптоми гепатиту С

Ускладнення гепатиту А
Недивлячись на те, що в цілому гепатит А не є небезпечним захворюванням, у рідких випадках може спостерігатися дуже сильна печінкова недостатність.

При відсутності медикаментозної терапії ця печінкова недостатність може призвести до коми, а також до летального результату. У ряді випадків спостерігається ураження жовчовивідних шляхів. Тим не менш, подібні ускладнення гепатиту А вкрай рідкісні.

Профілактика гепатиту А
Всі медики сходяться на думці, що профілактика вірусного гепатиту А має полягати насамперед у своєчасній вакцинації, а також у дотриманні правил особистої гігієни. На сьогоднішній день вакцинація є єдиним гарантованим методом захисту від гепатиту, проте проводити її потрібно тільки в тому випадку, якщо ви відправляєтеся в епідеміологічно небезпечний регіон з високим відсотком захворюваності.

Згідно зі статистикою ВООЗ, щорічно в світі гепатитом А захворює більше півтора мільйонів чоловік. На відміну від більш серйозних видів гепатиту, даний вірус не небезпечний для життя людини і його близьких. При дотриманні рекомендацій лікаря можна без зусиль позбутися від гепатиту А і повністю відновити здоров'я.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:





Підписатись не коментуючи
E-mail:
 Додавання коментаря:
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)

теги форматування

додати смайли
Підписатись на коментарі по e-mail
 

Пропонуємо переглянути наше відео





Останні новини

21:30
Перша допомога після контакту з борщівником
13:30
Фактори, які можуть викликати цукровий діабет
15:30
Як боротися з регулярними закрепами
13:30
Методи, які позбавлять вас метеоризму
0:20
Фізична активність під час хвороби Паркінсона
22:30
Продукти, котрі борються з хворобою щитовидної залози
12:30
Скільки триває реабілітація після апендициту
6:30
Методи діагностики псоріазу
9:30
Продукти, які варто їсти після артроскопії колінного суглоба
6:30
Що може зробити з пацієнтом терапевт на прийомі
15:30
Ознаки, котрі свідчать про защемлення нерва
10:30
Ознаки зневоднення, які вимагають бити на сполох
15:30
Три варіанти лікування щитоподібної залози
10:30
4 причини виникнення алергії
7:30
6 порад, як позбутися мозолів на ногах
17:30
Перша допомога при нападі епілепсії
9:30
Поради, котрі допоможуть не захворіти влітку
6:30
Як боротися з надмірною лупою на голові
1:20
Методи порятунку від сонячного опіку
12:30
4 болячки, які можуть активізуватися влітку
8:30
Як саме тополя шкодить нашому здоров'ю
23:30
4 причини регулярно приймати холодний душ
15:30
Небезпеки для здоров'я, котрі можуть бути на дачі
17:00
7 симптомів, з якими треба негайно викликати швидку
15:00
Методи, котрі допоможуть подолати біль голови без ліків
10:30
Як відновити мікрофлору кишківника після антибіотиків
6:30
Шкода, котру можуть спричинити краплі до носа
9:30
Фактори ризику, які можуть викликати остеопороз
7:30
Симптоми, котрі підкажуть вам потребу перевірити нирки
9:30
8 хвороб, котрі можна визначити по обличчю людини
21:30
9 порад алергікам, як пережити весну
23:30
Корисні поради, котрі допоможуть відновити голос
6:30
5 позитивних ефектів для здоров'я, котрі приносять коти
7:30
Кліщі атакують. Як вберегтися і що робити, коли вас вже вкусили
23:30
11 видів алергії, про які ви навіть не підозрювали
17:30
Секрети правильного лікування гастриту
9:30
4 патології, через які людину може кидати в жар
7:30
7 хвороб, котрі можна підхопити від домашніх тварин
17:30
6 видів терапії для реабілітації після інсульту
7:30
Коли кашель може вказувати на проблеми з серцем
Здоров'я в соцмережах: