"Діти у віці від трьох до дванадцяти років страждають нею набагато частіше, але захворіти можуть люди будь-якого віку", - попереджає професор Андреас Подбельський з Інституту медичної мікробіології, вірусології та гігієни Медичного центру Ростокського університету (Німеччина).
Скарлатина є інфекційним захворюванням, що викликане бактеріями стрептококами. За словами професора Подбельський, зараження відбувається через краплі, що містять патогенні мікроорганізми, які поширюються через кашель, чхання або заражені руки. Відрізняє інфекцію дуже висока заразність.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вітрянка чи роздратування: як розрізнити захворюванняОзнаки хвороби проявляються не пізніше, ніж на третю добу після зараження. Її характерні симптоми - біль і нагноєння в горлі, розпухлі мигдалини, жар, малиновий язик, висипка без сверблячки з безліччю червоних плям на тілі. Діти можуть відчувати біль в животі і блювоту.
"Навіть якщо є тільки підозра на скарлатину, важливо триматися подалі від місць з присутністю інших людей. Ця заборона на контакти діє до тих пір, поки його не скасує лікар", - підкреслив учений.
Підступність скарлатини в тому, що легкий перебіг хвороби важко або неможливо відрізнити від болю в горлі. Але якщо не лікувати інфекцію, викликану стрептококами, бактерії можуть поширюватися через кровотік в організмі і викликати серйозні захворювання - зокрема, гостре запалення нирок.
Від скарлатини немає щеплення, а людина, що пережила її, не застрахований від нового захворювання. Один із способів її профілактики - регулярне і ретельне миття рук водою з милом, нагадують фахівці.